Poradnik eksperta: Jak przechowywać buty, aby zachowały swój wygląd

Nawet jeśli nie należycie do tych, którzy gromadzą obuwie bez ograniczeń, zawsze warto wiedzieć, jak przechowywać buty. Zachowane w doskonałym stanie będą ważnym uzupełnieniem stroju, dlatego zapraszamy do naszego poradnika. Mamy dla Was kilka informacji, dzięki którym właściwe przechowywanie obuwia stanie się łatwiejsze.

Właściwe przechowywanie butów – dlaczego jest tak istotne

Jeśli macie do dyspozycji duży dom, pewnie przechowywanie butów nie stanowi problemu. Jednak dla tych, którzy mają małe mieszkanie, wszystkie porady mogą się okazać cenne. Trzeba bowiem pamiętać, że buty, jeśli mają się doskonale prezentować, muszą być zadbane. Stanie się tak w momencie, gdy zapewnimy im dobre warunki przechowywania, które chronić będą przed deformacją czy zarysowaniem. Pojawia się jednak pytanie – jak tego dokonać mają do swojej dyspozycji mało przestrzeni, gdzie przechowywać buty?

Gdzie i jak przechowywać buty?

Pewnie większość z Was trzyma swoje buty w szafach i szafkach. Często jednak mając do dyspozycji szafkę na buty, staramy się w niej zmieścić jak najwięcej, a to sprawia, że buty są upchnięte i nietrudno o deformację czy inne uszkodzenia. Dlatego na takie przechowywanie można się decydować przy tych parach, które są, na co dzień używane. Inne buty, które zakłada się sporadycznie, warto oddzielić i umieścić w pudełkach, tam będą bezpieczne. Jeśli uda się wygospodarować miejsce w szafie na pudełka z butami będzie to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć obuwie.

Sezonowa zmiana butów – gdzie schować buty zimowe

Nie zapominajmy również o tym, że innych butów używamy latem, innych zimą czy jesienią i wiosną. Sezonowa zmiana obuwia to naturalna rzecz, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim miejscu dla tych butów, które nie będą przez pewien okres w ciągu roku używane. Jeśli macie w budynku piwnice można ją do tego celu wykorzystać. Jeśli w budynku brak takiego miejsca, albo warunki w piwnicy nie pozwalają na przechowywanie obuwia można się zdecydować na self storage.

Buty w piwnicy – czy to dobre rozwiązanie?

Dla niektórych przechowywanie butów w piwnicy to konieczność. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, czy to właściwe miejsce dla obuwia. Wiele zależy od warunków, które tam panują. W piwnicy często zmagamy się z wilgocią, dlatego buty muszą być właściwie zabezpieczone. Przed umieszczeniem w piwnicy powinno się je dokładnie wyczyścić i zaimpregnować. Zastosować można również wypełniacze, które będą chronić przed deformacją. W piwnicy powinna być odpowiednia cyrkulacja powietrza, a buty dobrze zapakowane, by nie uległy zniszczeniu. Jednak jeśli w piwnicy panują niekorzystne dla obuwia warunki, nawet te dobrze zabezpieczone mogą ulec zniszczeniu. Dlatego warto dobrze przemyśleć, w czym przechowywać buty, jeśli będą umieszczone w piwnicy.

Magazyny samoobsługowe – optymalne miejsce dla obuwia

Magazyny samoobsługowe mogą się okazać dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli zastanawiacie się nad tym jak przechowywać buty po sezonie. Oferowane przez firmę Stokado powierzchnie magazynowe do wynajęcia to różnej wielkości boksy magazynowe, w których panują warunki znacznie lepsze od piwnicy. Nie ma obaw o wilgoć, dlatego buty będą właściwie chronione. Magazyny tego typu są dostępne całą dobę o dowolnej godzinie, sprawdzają się świetnie w przypadku przechowywania butów zimowych, letnich czy obuwia narciarskiego. W przypadku tych butów, które na kilka miesięcy będą odstawione tego typu przestrzeń, będzie dużo lepszym wyborem niż upychanie butów w domu czy mieszkaniu. W optymalnych warunkach buty przetrwają sezon, w którym nie będą wykorzystywane. To świetna opcja dla tych, którzy zastanawiają się jak przechowywać buty zimowe. W momencie zmiany pory roku będzie można sięgnąć po obuwie zimowe, a w jego miejsce w magazynie schować letnie buty.

Zadbaj o swoje obuwie

Jesteśmy przekonani, że to jak ważne jest właściwe przechowywanie butów, jest dla Was oczywiste. Zachęcamy więc, by wykorzystać te rozwiązania, dzięki którym uda się zapewnić obuwiu optymalne warunki, w których będzie przechowywane. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Stokado i wynająć dostępne u nich boksy magazynowe, by nie zastanawiać się więcej, jak przechowywać buty narciarskie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL